Bazén se sám nevyčistí
Všichni, kdo už si někdy pořídili vlastní bazén, jistě vědí, že se tento neudržuje sám v perfektním stavu. Jistě, bazénu jako takovému se obvykle nic nestane, ale v jeho nitru se odehrává i to, co se majiteli nemůže líbit a také nelíbí. A tak se někdo, kdo má svůj bazén, včas poučil. A ten, kdo tak neučinil, potom řešil nepříjemnou situaci, kdy voda v bazénu přestala vypadat tak, jak vypadat měla. Zkrátka a dobře není bazén a voda v něm navěky čistý. Po napuštění to tu sice vypadá dobře, ale po čase se začne voda znečišťovat. A kdyby se s tím něco neudělalo, byla by taková bazénová voda ke koupání naprosto nevhodná.
Určitě si to dokážete představit. Vítr sem lehce zanese nějaké to listí, stébla, prach a další nečistoty z okolního prostoru, něco v takové vodě smyjí i ti koupající se z vlastních těl, kdo ví, zda se tu nežádoucně neprojeví i v okolí žijící tvorové a podobně. A časem plave ve vodě to, co tam lidé nechtějí mít. A samo od sebe to nezmizí. A jak takový bazén udržovat v čistotě? Jak to zařídit, aby byla voda v něm vždy taková jako ve studánce známé z básničky, tedy křišťálová? Pochopitelně je tu jenom jediný způsob, jak toho dosáhnout. Na čištění dna a stěn bazénu máme bazénové vysavače, a toho, co ve vodě plave, nás zbavuje filtrace.
Ale s tou filtrací to nemusí být zase až tak jednoduché. Existují totiž různé typy. A je třeba si zvolit nejen takovou, která stihne vodu v bazénu filtrovat a tím čistit, ale je třeba pořídit si do ní i ten správný filtrační písek. Protože písek sice vypadá na první pohled jako banalita, ale není to tak. Různé filtrace vyžadují různě velká a kvalitní zrna a takový písek se musí i průběžně měnit, když už je zaneřáděný tím, co z vody odstranil. A tak se nesmí ani písek zvolit jen tak namátkou. Bez jeho kvality totiž nemůže být ani voda v bazénu setrvale dokonalá.